Aktuality     
Nabízené služby     
O společnosti     
Zeptejte se nás     
Rušení LTE     
Přechod na DVB-T2     
Ke stažení     
Kontakty     

Instalace a opravy televizních a stelitních antén

 

Rušení LTE

Co je to LTE

LTE je zkratka z anglického 3GPP Long Term Evolution, jedná se o technologii určenou pro vysokorychlostní Internet v mobilních sítích. V současné době se připravují používat tuto technologii mobilní operátoři T-Mobile, Telefónica O2 a Vodafone.

Co se může stát uvedením do provozu LTE

Uvedením do provozu základnových stanic LTE, které budou používat kmitočty 791MHz - 862MHz může dojít k rušení televizního příjmu signálu DVB-T. Kmitočty 791MHz - 862MHz se v minulosti používaly pro šíření televizního signálu! Rušení může mít v různých místech různou intenzitu. Z tohoto důvodu je vhodné provést nejprve měření a teprve na jeho základě uplatnit vhodná řešení. Použít vhodné filtry pro dané místo a zesilovací soupravu STA - popřípadě najít i jinou vhodnou úpravu televizní antény.

Jak postupovat

Pokud dojde k rušení STA je nejvhodnější se obrátit na majitele domu nebo správce, ten se obrátí na servisní firmu, která provádí údržbu vaší STA. Ta na základě měření provede patřičné kroky k odstranění rušení. U individuálního příjmu se můžete přímo obrátit na Vámi zvolenou firmu a domluvit se na opravě.

Můžete se obrátit i přímo na ČTÚ a prostřednictvím jejich formuláře Oznámení o rušení nahlásit problém s  televizním příjmem.

Návod jak postupovat najdete na stránkách ČTÚ: Problematika související s provozem sítí LTE.

Pro doplnění přikládáme odkaz na odborné pracovníky ČTÚ.

Naše firma AESC

je vybavena měřící technikou a dokáže tuto problematiku řešit. Zde je odkaz na seznam proškolených firem-pracovníků Českým telekomunikačním úřadem: Proškolené firmy.

Předpokládané zahájení zkušebního provozu základnových stanic LTE najdete zde na mapě od ČTÚ.

Formulář ČTÚ pro oznámení o rušení televizního příjmu je ke stažení zde