Jak vrátit vášeň do milování?


Ze začátku vztahu je všechno zalité láskou, ovšem s postupem času se do vztahu pomalu ale jistě vkrádá stereotyp. Jak se z jeho sevření vymanit a vrátit do vztahu ztracenou vášeň? Možná vás překvapí, že je to jednodušší, než by se na první pohled mohlo zdát.

zamilovaný pár

Jinak tomu není ani v případě ložnice, kde se stereotyp též objevuje s určitou pravidelností. Stereotyp zkrátka k našim životům patří, tedy alespoň do jisté míry. Přitom to vůbec nemusí být na škodu, jak se mnoho lidí velmi často mylně domnívá. Povětšinou se jedná o malé rutinní činnosti, které děláme každý den a mnohdy si tuto skutečnost ani neuvědomujeme. Vstávání, čištění zubů, příprava snídaně, práce a večerní sezení u televize s něčím dobrým na zub. Jen málo lidí si však uvědomuje, že ne všechny stereotypní činnosti musí být nutně špatné. Je mnoho lidí, kteří naopak tento druh jistoty milují a život bez svých zažitých rituálů už si ani neumí představit. Odbourat některé léty zažité návyky však nemusí být vždy jednoduché, o to spíš pokud se jedná o tak choulostivé téma, jakým je naše sexualita. Jak tedy změnit některé zažité stereotypy a vrátit do našeho života znovu pomyslnou jiskru?

balení kondomů

I ten nejkvalitnější vztah je do jisté míry postaven na stereotypu, to ovšem neznamená, že by to tak muselo být špatně. Některé společné rituály naopak pomáhají náš vztah utužovat a vytváří v něm tolik potřebnou harmonii. Není proto hned zapotřebí propadat panice, když váš milostný život není to, co jste si představovali. Mnohdy stačí jen málo, aby se ve vašem manželském loži něco změnilo.

Slyšeli jste už o poppers? Ptáte se, co je poppers? Jedná se o účinné afrodiziakum, které je původně určeno k čištění kůže. Už před více než 40 lety byly objeveny homosexuálními páry jejich pozitivní účinky na sexuální libido. Není se tak čemu divit, že se postupem času dostaly poppers i do ložnic heterosexuálních párů.