Jaké výhody mají sluneční brýle dámské

Asi není třeba říkat, že naše oči jsou velmi citlivým orgánem. Koneckonců, jedná se o měkkou tkáň, nestále vystavenou vnějším podmínkám. Navíc, a to je třeba přiznat, se k nim většina z nás nechová příliš dobře.

Stačí si jen vzpomenout, kolik času denně již od útlého věku trávíme koukáním na obrazovku, ať už se jedná o počítač, tablet, telefon či televizi, ačkoliv nám odborníci říkají, že právě to poškozuje zrak. Jistě, v současnosti se vyrábí displeje šetrnější k našim očím. Ovšem šetrnější neznamená zcela bezpečné. Nelze se tedy divit, že stále narůstá počet lidí s očními vadami.

Ovšem nejedná se samozřejmě jen o počítač, který poškozuje náš zrak. Jeho přítelem nejsou ani přímé sluneční paprsky, především v létě, kdy mají největší intenzitu, nebo v době, kdy je všude kolem bílý sníh, od kterého se odráží přímo do našich očí.

slunecnibryle1

Řešením jsou především pro ženy sluneční brýle dámské. Ty jsou však v současnosti brány spíše jako módní doplněk než jako ochranná pomůcka, jak bylo původně zamýšleno. V důsledku toho jej dámy často nenosí tehdy, kdy by to bylo vhodné, a naopak je mají nasazeny ve chvílích, kdy to není potřeba, jen aby vypadaly co nejlépe. To ovšem není správný přístup.

Navíc často vybírají jen podle toho, jak dané brýle vypadají, nikoliv podle jejich vlastností. Přitom například to, jak chrání oči před škodlivým UV zářením, je jedním z nejdůležitějších parametrů, na který bychom si měli dávat pozor.

slunecnibryle2

Naše oči si péči rozhodně zaslouží, koneckonců máme jen jedny, a pokud se poškodí, pak často neexistuje možnost opravy. Proto bychom si měli sluneční brýle nasazovat především za skutečně jasného slunečního světla.

Naopak vyhnout bychom se měli (s výjimkou speciálních případů, jako je zánět spojivek) vyhnout jejich nošení uvnitř a při umělém osvětlení. V tom bychom také měli trávit co nejméně času. Ano, rozhodně to může znamenat odříkání, ale věřte, že vám vaše oči poděkují.