Na životním stylu hodně záleží

Zdravý životní styl má velmi pozitivní vliv na naše tělo, a proto byste se mu měli věnovat. Jak je na tom Vaše kondice a váha Vám prozradí BMI index.

Na životním stylu hodně záleží

Časem se vše projeví

V dnešní době se často řeší, že bychom měli žít zdravě, protože na tom skutečně něco je. Když o sebe totiž budeme dbát, jíst zdravě a sportovat, tak se to v budoucnu pozitivně projeví a my budeme stále svěží i ve vyšším věku. Prvním bodem je rozhodně jídlo a pití, protože je opravdu rozdíl, když jíme zdravě, nebo si pravidelně dopřáváme rychlého občerstvení. Samozřejmě nemusíme jíst podle tabulek a vyhýbat se masu, ale upravit svůj jídelníček a třeba omezit sladké může každý z nás.

plavání v jezeru

Musíme se věnovat i pití, protože řada nápojů nemá v sobě zrovna prospěšné látky, na což si musíme dávat taky pozor. Dále se musíme věnovat pohybu, protože v průměru se lidé stále méně hýbou, čemuž napomáhá doba elektroniky. Jestliže máte tedy sedavé zaměstnání, tak se můžete jít po práci projít do přírody, zacvičit si, jít do posilovny a tak dále, což prospěje i naší psychice. Udělejte si dostatek času na spánek a to minimálně 8 hodin.

V počítejte si BMI

Že začátku je dobré vědět, jak na tom skutečně jsme a od toho se odrazit. Co se týče fyzické kondice, tak jistě každý víme, jestli jsme čilí u p delší procházce, nebo vyjdeme pár schodů a za chvíli se začneme zadýchávat. Když jsme ten druhý případ, tak rozhodně nezoufejte, protože vždy se s tím dá něco dělat a postupným cvičením se dostat do formy, kdy na tom můžeme být mnohem lépe než naší vrstevníci.

cvíčící žena

Co můžeme udělat hned teď, je výpočet BMI https://www.bmikalkulacka.cz/ a zjistit, jak na tom jsme s váhou. Jednoduše zadáme pohlaví, hmotnost, výšku a rok narození. Podle toho nám bude spočítanou určitě číslo. K němu se váže speciální tabulka, podle které zjistíme, jestli máme podvýživu, ideální váhu či obezitu. Nejlepší je mít ideální váhu, ovšem neměli bychom se řídit pouze tabulkami, protože takový sportovec může být klidně těžší než obyčejný člověk se stejnou výškou a věkem, ale stále je to v jeho případě vhodná hmotnost.