Nejčastěji prováděné mužské činnosti v domácnosti

Partnerské vztahy jsou někdy námětem na román na pokračování. Točí se kolem nich většina životních témat, jsou inspirací i zdrojem filmové tvorby, prózy i poezie. Za nejkrásnější fázi vztahu považujeme proces seznamování a prvotního okouzlení, tehdy býváme mnohdy i neupřímní a snažíme se na svůj protějšek zapůsobit. Dokonce vyplníme i některá předsevzetí, co se nám v minulosti nepodařilo uskutečnit.

Jakmile se toto období přehoupne do stereotypu, začíná dlouhá fáze činností ve společné domácnosti, některé jsou společné, ale většina rozdělena na typicky mužské a ženské práce. Které mužské úkony jsou podle statistik nejčastější?
muž v bugině

Starost o auto – že je technika většině mužů vlastní, o tom snad nikdo nepochybuje, ale že zrovna péče o automobil bude v žebříčku oblíbenosti na první pozici, se někomu může zdát přehnané. Je to však dáno technickým pokrokem a současnými technologiemi, většinou se totiž jedná o vozy takřka bezúdržbové, kdy jejich vlastník pouze dbá o výměnu provozních kapalin a je v kontaktu se servisními odborníky. Dávno pryč jsou doby, kdy se chlapi váleli pod Wartburgy a Žigulíky a svépomocí čistili rozdělovače v karburátorech starých Škodovek.

Venčení psů versus sekání trávy – sekání trávy se překvapivě častěji ujímají ženy, naopak venčit pejsky raději svěřují svým protějškům. Zajímavé je, že oblibu si nezískal ani jeden z těchto úkonů, přitom pro muže představuje posečený trávník zdroj potěšení a pro ženy zas procházka se psem, který ovšem není na vodítku a má dovolen volný pohyb.

Vynášení odpadků – Ať už jsou práce v domácnosti rozděleny jakkoli, zpravidla bývá vynášení smetí svěřeno právě té silnější polovině lidstva. Že by byl ale kontakt s popelnicí něčím zábavným…
muž se psem

Montáž nábytku a oprava hraček – pro ženy obvykle nepředstavitelný problém, pro muže úžasná výzva ke hře. Nemusí to být na první pohled patrné, ale přece jen jsou ti chlapi hračičkami a tak trochu kluci z dětských let. Většinu z nich přitahuje technika a tvůrčí práce tohoto charakteru, proto také veškeré montáže získaly druhou příčku oblíbenosti domácích mužských činností.