Očista těla i regenerace jater

Chystáte se na očistu těla? Chtěli byste se zregenerovat? Nevíte, jaké produkty k tomu budou nejvhodnější? Nebo snad máte problém s játry či slinivkou nebo žlučníkem? V tom případě Vám jistě lékař doporučil užívat ostropestřec mariánský. Co je to za bylinku? Nyní se na ní podrobněji podíváme.

bodlák

Ostropestřec je známý již po dlouhé roky jako bodlák. Jedná se o jednoletou nebo dvouletou bylinku. Ptáte se, odkud taková bylina pochází? Primárně ze středomoří. Najdete ji ale i na Kanárských ostrovech nebo v malé a přední Asii. Nicméně abychom nechodili pořád daleko do ciziny, tak i dokonce u nás, na krásných českých loukách můžete na tuto bylinku narazit. Z rostliny se používají semena.

Ostropestřec se dá zakoupit jako drcený prášek, čaj a mnohé další výrobky. Pokud se podíváme na drcenou verzi, tak tu je možné používat nejenom jako čaj, vařením po dobu 5 minut na mírném ohni, ale je vhodný do polévek, cereálních směsí a do mnohých dalších pokrmů.

Prodávají se také ostropestřec tablety.

čaj knížka

A jaké má tedy účinky na lidské zdraví? Co všechno o něm víme? Ostropestřec obsahuje bílkoviny, to byste možná nečekali, ale i vlákninu a rostlinné oleje. Jeho nedílnou součástí jsou také aminokyseliny a vitamín E. A co je sylimarin? To je právě ta nejdůležitější látka, kterou obsahuje. Právě tato látka má totiž velice pozitivní účinky na lidská játra. Dokáže je pročistit, zbavit škodlivin, nežádoucích projevů, detoxikovat je a dokonce i uzdravit, protože je krásně regeneruje.

Měli jste už někdy problémy se žlučníkem? Co Vám doporučili? Právě na žlučník se taktéž doporučuje právě ostropestřec, stejně tak jako v případě problémů se slezinou nebo dvanácterníkem. Dalším plusovým bodem pro něj je fakt, že pomáhá i při hemeroidech, při problémech s cévami a křečovými žilami nebo na žaludeční koliku. Dokonce zlepšuje naši psychiku a naše tělo detoxikuje.