Proč svačí pejsci zelené?

Proč tu trávu vlastně psi žerou? Tuto otázku si klade nejeden majitel. „Travní“ problematika je probírána mezi pejskaři při venčení jejich miláčků i na různých internetových diskuzích. Jednou z možností je to, že doplňují potřebné živiny. Pokud nechceme často stát na procházce u trsu trávy, může být řešením nabídnout chlupáčům některý dobrý potravinový doplněk. Vhodná je třeba kelpa pro psy. Ale důvodů, proč mají trávu v oblibě je prý více. Máme pár tipů.
bígl v trávě u lesa
Čistí si žaludek
To je asi nejvíce rozšířené vysvětlení. Že jim tráva pomáhá k lepšímu trávení. Někteří hafani (asi jedna pětina) po konzumaci trávy zvrací, aniž by důvodem bylo nějaké onemocnění.

Doplňují stravu
Další možností je již výše zmiňované doplňování důležitých látek, které jim v běžné stravě chybí. Vzhledem k tomu, čím někteří páníčci své miláčky krmí se ani nelze ani divit, že potřebují svůj psí jídelníček trochu zkvalitnit a obohatit. Asi jako my si dáme zeleninový salátek, dá si zkrátka pejsek k doplnění vitaminů travičku. Ale ani tento důvod není odborníky potvrzen jako jediný pravý.

Mají to v genech
Další teoretickou možností, proč svačí trávu je, že to prostě zdědili po svých divokých předcích. I když jsou psi šelmy, nejsou to tzv. obligátní masožravci, jako například kočky. Rádi s chutí zakousnou i něco jiného než maso. Mají rádi třeba zeleninu nebo ovoce. A když jedí mrkvičku, okurku či jablko, proč by si občas nedali i kousek svěží travičky?
border collie na trávníku
Zbavují se parazitů
Psi prý dokáží vycítit, že je potřeba odstranit ze střev parazity. A vláknina, které je v trávě dostatek, pomůže psí střeva pořádně „rozpohybovat“, podpoří střevní peristaltiku. Když náš pes svačí pěkný trs ostřice, měli bychom si vzpomenout, kdy jsme naposledy odčervovali a zda to provádíme opravdu pravidelně. Není již čas na další tabletku?

Pro zábavu
Překvapivě nejpravděpodobnějším důvodem, proč naši pejsci trávu pojídají prý je to, že je prostě tato činnost baví. Tráva jim zkrátka chutná, jako nám chutná oblíbené jídlo. A užívají si to. Tak jim tu radost dopřejme a u toho trsu chvíli postůjme!