Zkrášlete si domácnost sedacím vakem

Kuličky příjemně hřejí – v mnoha informativních zdrojích se dočtete, jak jsou kuličky EPS (expandovaný polystyren) o stejné velikosti velmi důležité z hlediska přizpůsobivosti lidskému tělu, což je také jeden z hlavních důvodů, proč si sedací vaky pořizujeme. Za zmínku ovšem stojí i izolační vlastnosti polystyrenu, je to ideální hmota pro zateplování budov, kdy z nich díky vrstvě polystyrenu neuniká tolik tepelné energie. To samé se odehrává na vaku, na jehož plochu se posadíte nebo ulehnete, tehdy se od kuliček odrazí vaše tělesné teplo, takže se vlastně zahříváte sami přirozenou tělesnou teplotou. Je to velmi příjemná vlastnost a doporučujeme ji vyzkoušet na nějakém vzorovém výrobku.

žena sedí na žlutém vaku

Záleží také na potahu – kuličky uvnitř vaku jsou fajn a je to v současné době jeden z nejvýhodnějších způsobů, jak tyto výrobky uvést na trh a uspokojit zákazníka, ovšem přece jen jsou kuličky uvnitř a my se díváme na povrch tohoto výrobku. Zajímá nás jeho vzhled, atraktivita provedení, jeho velikost a praktické využití. A to je dáno právě potahem, resp. materiálem potahu.

posezení na sedacích vacích

Bavlna – bavlněné potahy jsou velmi příjemné na dotek a ideální pro každého, kdo nesnese syntetická vlákna, jenže má to háček – bavlna je při dosedání extrémně namáhána a má omezenou pevnost. Dále je problém udržet ji v čistotě, potah musí být bezpodmínečně odnímatelný, aby se dal vyprat.

Nylon – velmi častý typ potahu, nesmírně mechanicky odolný a poměrně příjemný i na omak. Výhodou je obrovský barevný rozsah vláken, takže si můžete dopřát neuvěřitelně pestré a krásné posezení.

Polyester – možná, že už jste se setkali s polyesterovým vláknem s názvem „mikroplyš“, je to velmi hebká záležitost, která je využívána např. u ložního povlečení. Bohužel polyester nesnese tolik, co nylon, takže pečlivě zvažte, zda do toho jít. Vyplatí se hlavně tam, kde usedáte na vaky opatrně, nemáte doma psy ani kočky a ani dovádivé děti.