Alkoholický nápoj pivo

Pivo je u nás jeden z nejoblíbenějších nápojů vůbec, kdy na něj ráda lidí nedá dopustit. S čepovacím strojem si točené ze sudu vychutnáte klidně doma.

Alkoholický nápoj pivo

Skvělá chuť

Tento nápoj můžeme definovat jako kvašený s hořkou chutí vyráběný z obilného sladu a chmelu. Když se podíváme na žebříček nejvíce konzumovaných alkoholických nápojů u nás, tak se jedná rozhodně o nejkonzumovanější. Statistika hovoří, že jeden člověk vypije za rok 188 litrů piva, což nás dostalo na první místo na světě. Dokonce roku 2008 se název České pivo stal chráněným zeměpisným označením. Počátek tohoto nápoje je datován zhruba v 7. tisíciletí před naším letopočtem. U nás si drží svou tradici a někteří lidé na něj rozhodně nedají dopustit, kdy mají svou oblíbenou značku a tu pijí pravidelně. Sice se říká, že po pivu se tloustne a způsobuje jisté zdravotní komplikace.

čepované pivo

Ovšem když si jej dáme sem tam a v míře, tak našemu tělu prospěje, protože obsahuje skutečně prospěšné látky pro nás organismus. Kromě toho má také pozitivní vliv na dobrou náladu, a proto je to ideální nápoj při povídání s přáteli třeba na oblíbeném místě.

Čepování ze sudu

Způsobů, jak si vychutnat pivo je hned několik, přičemž každý má rád něco jiného. Prvním způsobem je pivo v lahvích, což je klasika, když si chceme třeba zpříjemnit pobyt doma či na zahrádce.

čepování piva

Lahvové balení hezky otvírákem otevřeme a za vrácení lahve dostaneme zpět zálohu. Dnes jsou také velmi oblíbené balení v plechovce, kterou vychlazenou otevřeme a můžeme si ji rovnou vychutnat, přičemž v plechovkách se prodávají také nealkoholická piva. Posledním způsobem, o které si povíme jsou sudy. Z nich si můžeme užívat čepovaného nápoje, a to i hezky s pěnou. Navíc v sudu je v takovém větším množství cena za litr nižší, a proto se hodí na oslavu s přáteli ve více lidech. Abychom měli pivo hezky nečepováno, tak nám poslouží výčepní zařízení s kompresorem. Napojíme na něj sud a zařízení už nám hezky začne čepovat daný nápoj. Něco stojí, ale pokud máme často oslavy s přáteli a rádi si dáme pivo, tak se nám nákup vyplatí.