Bangkok ve zkratce

Pokud míříte do Bangkoku, můžete si cestu vybrat. Obvykle se z Prahy a Vídně letí s jedním, nebo dvěma přestupy. Rakouské aerolinky mají i přímé lety, trvající 10 hodin. Pokud chcete ušetřit, pátrejte po levných letenkách praha bangkok. Pokud budete mít štěstí, letenky do této destinace koupíte s výraznou slevou několika desítek procent.

bangkok1

Rady na cesty

Z letiště se do města dá dostat několika způsoby. Docela praktické je použití nadzemního metra a pokud je třeba, poslední kus cesty se svést taxíkem. Tím se dá jet rovnou z letiště, ale je to zbytečný výdaj navíc. Dá se jet i autobusem, ale pro nezkušeného cestovatele je to trochu komplikované.

Na cestování po městě volte taxík, nebudete bloudit. Vyberte si ale vůz s taxametrem, zkontrolujte sazbu a také to, zda řidič taxametr zapnul. Pokud jste lovci zážitků, můžete zkusit použít přívozy. Jsou levné a zábavné.

bangkok

Historické poklady

Město je plné nádherných chrámů, kde si budete připadat jako v pohádkové říši. Všude jsou kanály, trhy, supermoderní stavby vedle tradičních obydlí, zábavná vystoupení od thajského boxu až po travestity show. Prodejná láska všeho druhu na každém rohu – i to je Bangkok, dvanáctimilionové město, které se mění před očima.

Jestliže chcete potkat podobné dobrodruhy, jako jste vy, největší šanci máte v Khao San Road. Oblíbené je vyhlášené předvádění na hadí farmě, Safari nebo velké akvárium.

Jídlo

Základním předpokladem je dobře si prohlédnou hygienické zázemí. Při objednávání jídla si musíte říct, že nechcete pálivou stravu. Jinak si nic nevychutnáte a vše bude neúnosně pálivé. Dobré jídlo můžete najít v levném stánku i v luxusním hotelu. Výhodně se dá stravovat v obchodních domech a v hypermarketech. Pokud si nejste jistí, co je v nabídce, vyberte si smaženou rýži, je dobrá a nesníte nic, co nechcete. Můžete zkusit navštívit i plovoucí trhy.