Igelitové sáčky se zipem – nepostradatelná výpomoc doma i na cestách

Každý vynález, který lidem pomáhá zlepšit kvalitu jejich života, se velmi rychle rozšíří do jejich povědomí, a pak se stává, že si bez něho nedokážeme náš život vůbec představit. Stačí se ohlédnout zpět do počátků průmyslové revoluce, anebo ještě dál, do středověkých sídel, abychom si začali více vážit moderních dopravních prostředků, domácích spotřebičů, jako je pračka či chladnička, ale také docela obyčejných drobností, jimiž jsou třeba tužky. Patří sem i výroba polyetylenu a veškeré obalové materiály, zejména fólie, tašky a igelitové sáčky se zipem https://www.2pack.cz/sacky-pytle/zip-sacky-2pack.

borůvky v misce

Docela obyčejný igelitový pytlík zdomácněl ve světě již před mnoha desítkami let. Postupně nahradil papírové obaly, které nedokázaly odolat vodě a vlhkosti, protrhávaly se a nebyly zdaleka tak užitečné. Ovšem teprve uzavíracím mechanismem- zipem či posuvným jezdcem získal výrobek jednoznačné výhody, s nimiž operuje většina dnešních domácností.

Hermetický uzávěr – uzavírací mechanismus je natolik těsný, že si poradí i s tekutinami, což oceníme při přípravě nálevů, čalamád, salátových dresinků, ale i při uskladnění sypkých materiálů, jako je např. strouhanka. Takto uzavřené potraviny můžeme skladovat i v chladničce či v mrazáku, aniž by se navzájem pachově ovlivnily, a výhodné je to i na výletě do přírody nebo při cestě do zaměstnání, kdy je svačina dobře zabalena.

zeleninová svačina

Nejen potraviny – pochopitelně nejsou polyetylenové sáčky vhodné jen pro potraviny, uložíte do nich cokoli, v závislosti na jejich velikosti. Nepoztrácí se dílky dětských stavebnic, drobné hračky, spojovací materiál v dílně, zahrádkářské potřeby a sadbová semena, kancelářské drobnosti, sběratelské exponáty atp.

Doma i na cestách – je to skvělý pomocník i na výletě, kdy zabezpečuje před vodou a vlhkostí v batohu různé předměty, např. telefon, fotoaparát, knihy, papírovou mapu, psací potřeby atd.