Jak si nejlépe zabezpečit domov před vykradením

Asi není třeba říkat, že zdaleka ne všichni lidé jsou slušní a dbalí zákonů. Mezi námi se stále najde mnoho takových, kterým nedělá problém se obohatit na úkor někoho jiného. A zdaleka nejčastějším případem jsou zloději.

 

Ti představují problém zejména pro majitele dražších nemovitostí, kteří je musí z nějakého důvodu na delší dobu opustit. Ale i běžný dům či byt se může stát jejich cílem, když jsou jejich obyvatelé například v zaměstnání. Je tedy pochopitelné, že bychom měli učinit opatření, abychom vykradení našeho domova zabránili.

 

Naštěstí zde máme hned několik možností. Tou zdaleka nejpoužívanější, kterou by měl využít každý, je zámek. Ten by měl být na vstupních dveřích, případně i na všech brankách vedoucích do zahrady. V případě naší nepřítomnosti bychom nikdy neměli zapomenou je všechny zamknout. Tak si zajistíme, že zloděj nebude mít snadné dostat se dovnitř.

 

zloděj překonávající zámek

 

Ovšem toto samozřejmě mnohdy nestačí. Stále se najdou lidé, kteří dokáží překonat i sebesložitější zámek, nebo si zkrátka najdou jinou cestu. Zde je dobré jim ji znemožnit. Pokud bydlíme například v bytě, je dobré mít dveře a okna vedoucí na balkon z tvrzeného skla, zvláště pokud bydlíte v přízemí.

 

U rodinných domků se pak doporučuje solidní plot, ideálně s ostnatým drátem či bodci na vrcholu. Měl by být samozřejmě dostatečně vysoký a také hladký, bez jakýchkoliv výčnělků, aby po něm nešlo snadno vyšplhat.

 

vysoký, hladký plot

 

Chybu neuděláte ani v případě, že si pořídíte poplašné zařízení. Jistě, bude vás to něco stát, avšak pak budete mít jistotu, že pokud k vám někdo vnikne, bude policie okamžitě zalarmována, a pravděpodobně chytí viníka přímo při činu.

 

Co se psa týče, tak ten se moc nedoporučuje. Jistě, některé typy může odradit, avšak celkem vzato není většinou pro dostatečně odhodlaného člověka problém se přes něj dostat. Navíc, pokud zloděje pokouše, mohli byste být ještě souzeni za fyzickou újmu.

 

Možností je tedy mnoho, a záleží na vás, jakou kombinaci zvolíte. Jen mějte na paměti, že zde jde o ochranu vašeho majetku.