Měříme

Je to pochopitelné. V našich podmínkách odhad vzdálenosti nestačí. To, kdybychom kopali tunel a měřili odhadem, zcela jistě by se raziči uprostřed nesetkali. Ale zase bychom měli tunely dva. Možná.

Někde je třeba změřit vzdálenost ultra velkou, pak velkou, střední, malou a ultra malou.

Ta první je záležitostí astronomů, kteří nám předkládají k uvěření že ta a ta hvězda je od nás daleko 58 574 tisíc světelných let. Já se nehádám, asi mají pravdu, ale stejně se mi to nechce věřit. Co když se astronomové o půl, či celý metr spletli?

Velká vzdálenost se týká naší planety, měří se to, co je na Zemi. Střední vzdálenosti se mohou všeobecně definovat jako mezi městy, a ty menší jako mezi předměty. Ultra malá jsou pak centimetry a zde to končí. Tedy pro nás, obyčejné lidi. Nás mohou ještě tak někdy zajímat milimetry, ale to ještě menší už skutečně jen zřídka. A přesto se tak měří.

měření

Chceme-li ovšem zde dosáhnout jisté přesnosti, tedy naprosto přesné, musíme k tomu mít i patřičná měřidla. Posuvný měřítko nebo též šuplera je jedním z nich a jistě jej každý zná. Avšak už málokdo zná ta další měřítka, která měří mikrometry. Je jich velká spousta a vyznat se v nich je takové malé umění.

měřák

Pochopitelně, že pokud jde a takové míry a takovou přesnost, nekoupíte měřidla někde na trhu s asijským zbožím. Nebo je tam koupíte, klidně za poloviční cenu, ale později doma zjistíte, že je to obyčejný šunt k ničemu a o přesnosti se mu nikdy ani nezdálo. Proto pozor, kde nakupujete. U firmy, kterou vám mohu doporučit a která má vlastní web s odkazem přímo zde v článku se ničeho bát netřeba. Není na trhu první den a její renomé je na vysoké úrovni. Její zboží nese zaručené známky prvotřídní kvality, takže nákupem zde rozhodně neprohloupíte. Naopak si vyberete v klidu domova a objednáte také tak. Zboží pak dorazí až k vám domů. Spokojenost zaručena.