Podnikání a citronáda u silnice

Co se vám vybaví o prodávání citronády? Různé scénky z filmů a seriálů, kde si každé dítě v sousedství přivydělává na nové kolo? Nebo ovoce a zelenina na odpočívadlech u silnice?
Já si s úsměvem vzpomenu na Addamsovu rodinu, kde Wednesday a Pugsley prodávali citronádu, na limonádu z pravých citrónů a skautské sušenky z pravých skautek.
 Prodat limonádu ve velkém.
Trochu jsem jim záviděla, jako malá jsem si moc přála prodávat před domem limonádu a nějaké dobroty. Všichni byli proti, nechápala jsem proč a s brekem hodila připravenou kasičkou o zem. Už vím, že prodávat na nehezkém sídlišti by nikam nevedlo a nejspíš by mě tak akorát okradli. Ale stejně si říkám, že jsem to měla zkusit.
Teď by se mi takový podnik hodil, možná, že kdyby mi to dovolili, dnes už bych vyráběla citronádu ve velkém a rozdrtila světoznámé firmy jako Sprite a 7up. Dostala bych svůj vysněný živnostenský list a hned zamířila na prozkoumání a nákup do Makra.
 
Máte nějaké zkušenosti s prodáváním třeba cukroví na základní škole? A věříte, že to nějak souvisí s podnikatelskými školami? Nikdy jsem nepochopila, jak fungují. Potřebují lidé, kteří dokáží vymyslet a prodat cokoli studovat tenhle obor? Nebo to už zkrátka máte v krvi?
Nemyslím si, že by dostali nějaké plusové body za prodávání limonády. Rozhodni by měli mít větší šanci než ti, kteří si studium na soukromé podnikatelské zaplatí. Jsem přesvědčená o tom, že s takovým talentem se člověk narodí a škola by ho měla rozvíjet.
Stánek s domácí limonádou.

Bohužel, takhle to opravdu nefunguje. Na obchodní akademii a střední školu podnikatelskou chodí ti, kteří neví kam a na vysokou zase ti, kteří nezvládli třeba práva a potřebují nějaký titul. Nechci tyto školy nějak kritizovat, spíš se už od svých přijímacích zkoušek snažím zjistit, co šli studovat mí bývalí spolužáci. Snad se prosadí a nebudou prodávat pomeranče u silnice.