Pohodlný a zdravý spánek – Jak moc záleží na výběru postele a čím se řídit?

Máte v plánu pořídit si novou postel? Už máte představu o tom, jak by měla vypadat, jak by měla být velká a z jakého materiálu by měla být? Pokud ne, poradíme.

Pohodlný a zdravý spánek – Jak moc záleží na výběru postele a čím se řídit?

O tom, jak moc je důležitý spánek jste již určitě slyšeli hodně, jenže ne všichni můžeme spát na posteli, která je přesně podle našich představ. Pokud ale plánujete změnu, určitě ji neodkládejte. Výběr postele by měl mít vždy přednost před výběrem jakéhokoliv jiného nábytku, protože pokud máte problémy se spánkem a s postelí, nepočká to. Kdežto starý stůl nebo rozbitá skříň jistě vydrží o něco déle. Spánek nám pomáhá udržet se v kondici a chrání naše zdraví, nikdo si taky nechce uhnat na staré posteli problémy se zády a páteří, že?

pexels-photo-763148

Postel jako ze snu

Chcete se vyspat jako na zámku? Líbí se vám starožitný nábytek nebo jen máte rádi kvalitní a poctivou ruční práci? Jedním z nejlepších materiálů, ze kterého si můžete vybrat svou postel, je rozhodně masivní dřevo. Dřevo je přírodním a především zdravotně nezávadným materiálem vhodným i do dětských pokojíčků, masiv je pevný a neskutečně odolný, má velmi dlouhou životnost, a pokud toužíte opravdu po kvalitní práci a chcete, aby vám postel vydržela déle, než ta předchozí, určitě si masiv vyberte. Stejně tak je dobrou volbou i rošť ze dřeva, pak už stačí postel doplnit o vhodnou matraci.

Co se týče designu, vybírat můžete klasickou postel, postel s rámem nebo s nebesy, aby se vám spalo opravdu jako v nebi. Velmi krásně vypadá i starožitná postel, která je dílem ruční práce, takovou postel si můžete nechat vyrobit na zakázku a zvolit si tak i rozměry podle svého přání. Není pochyb o tom, že starožitná postel by se stala klenotem celé vaší domácnosti.

pexels-photo-279746

Myslete na pohodlí i svá záda

Design postele je jedna věc, ale vždy se snažte skloubit všechno podstatné dohromady. Aby byla postel komfortní, je třeba k ní vybrat i adekvátní matraci, která by měla být oporou pro vaše záda. Rozhoduje ale i velikost postele, pokud můžete, snažte se vybírat postel co nejprostornější a také vysokou, což umožňuje lepší a pohodlnější vstávání z postele.

Když budete vyvírat dobře, může se vaše nová postel postarat o to, že už nikdy nebudete vstávat unavení. Postel z kvalitního materiálu je navíc téměř nesmrtelná.