Nevíte si rady s péčí o vířivku? Co na vás všechno čeká po jejím pořízení a jak ji udržovat v průběhu let?

Péče a celková údržba vířivek je náročným procesem, vířivka totiž není obyčejným bazénem, a proto i k péči musíte přistupovat jinak, než je tomu u bazénů.

Nevíte si rady s péčí o vířivku? Co na vás všechno čeká po jejím pořízení a jak ji udržovat v průběhu let?

Vířivky nebo vířivé vany jsou úžasným prostředkem, jak si doma dopřát uvolňující koupel a relax v podstatě kdykoliv. Dnes už si lidé často pořizují vířivky namísto menších bazénů na své zahrady, ve vířivkách se totiž dá koupat opravdu po celý rok, jenže péče o vířivku se od péče o bazény v mnoha věcech odlišuje. Zatímco v bazénu se musíme postarat především o čistotu a kvalitu vody, u vířivek není důležité jen čistit vodu, starat se je nutné i o trysky a technologii vířivky, jak si s tím poradit? Správná péče vám pomůže k tomu, aby vám vířivka déle vydržela.

pexels-photo-7365483

Péče, na kterou stačíte

Čištění vířivek je poměrně složitým procesem, skládá se totiž hned z několika důležitých úkonů. Zatímco průběžně je samozřejmě nutné čistit vodu, pouštět filtraci a používat chemii do vířivek, čas od času je nutné vyměnit kompletně celou vodu za novou a je také nutné ohlídat stav trysek, filtru a celkové technologie, díky které vířivka může bez problémů fungovat a poskytovat vám kýžené uvolnění. Voda se ve vířivkách mění zhruba dvakrát ročně, s tím, jak se mění voda, je nutné pustit se i do čištění a kontroly.

Vyčistit se musí kromě stěn vířivky také trysky, ty totiž mohou být zanesené, často se na nich zachycuje také vodní kámen, který může ohrozit jejich další chod a funkčnost. Na vyčištění je potřeba brát jemné prostředky určené pro péči o vířivky, stěny čistěte speciálními kartáčky nebo jemným hadříkem, aby nedošlo k poškrábání. Na tohle všechno jistě budete stačit sami, ale co dál?

pexels-photo-8844587

Odborný servis

Pokud ale potřebujete zkontrolovat i technologii nebo jste případně zaznamenali nějaké obtíže už dříve a nevíte si rady, jak je odstranit, zavolejte si na pomoc odbornou firmu, která dokáže zajistit kompletní servis za vás. Někdy může být problém s opravami, jindy ale vyžaduje odborné znalosti i zazimování vířivky nebo údržba veškeré technologie, opomenout se nesmí ani ventily, cirkulační motory a ostatní zařízení. Celou vířivku totiž popohání celá řada důležitých součástek, a aby všechno mohlo pracovat, jak má, je třeba kontrolovat jejich funkčnost.

Nevíte si rady? Než, abyste nadělali více škody, než užitku, povolejte si na pomoc odborníky. Jen tak si zaručíte delší životnost vířivky.