Stěhování do Pardubic v nepříznivém počasí


Když si objednáváte stěhováky, určíte v určitém, například měsíčním časovém předstihu termín stěhovací akce, a pak už s ním napevno počítáte jak vy, tak i stěhováci. V tu chvíli začíná přípravná fáze balení věcí, rozmontování nábytku a vyřizování administrativních záležitostí. Jakmile se přiblíží stěhovací den, můžete být napjati z nepřízně počasí a můžete mít dokonce tendenci kvůli tomu stěhování přehodit na jindy, Termín je ale pro stěhováky závazný, a tak nic raději neměňte.

blesky při bouřce

Letní tropická vedra – udeří-li tropy, neznamená to, že by stěhováci vaše přestěhování odřekli. Počítají s tím napevno a svůj pracovní rytmus dokonale přizpůsobí i takovým podmínkám. Pracují i v extrémních letních vedrech, ovšem můžete jim navrhnout, zda by jim více nevyhovovalo pracovat buď brzy ráno nebo pozdě večer či v noci, kdy není takové horko.

deštivé počasí

Lije jako z konve – velké nebezpečí, které tu může nastat při silném lijáku, je poškození nábytku či spotřebičů. Musíte proto vše důkladně (pro jistotu předem) zabalit, například do bublinkové fólie. Jinak nikomu a ničemu jinému snad voda vadit nebude, pouze buďte opatrní za bouřky, kdy se vyplácí raději počkat, až se bouřka rozežene a skončí.

Zimní ledové království – zima je za slunečného dne a bílého sněhu v ulicích kouzelná, ale ne vždy se podaří zrovna na stěhovací den natrefit na takové báječné podmínky. Mnohem horší jsou námrazy za mrznoucího deště, tehdy byste měli mít nachystaný posypový materiál, nejlépe pytel s pískem, který nikdy nezklame. Pozor dávejte i na extrémní mrazy, zejména s ohledem na vaše zdraví.

Větrná smršť – vichřice, tornáda a podobné jevy jsou skutečný důvod stěhování v Pardubicích přerušit nebo odložit. V tomto případě hrozí poškození stěhovaných předmětů a svým způsobem i lidského zdraví. Velmi nebezpečný umí být i nárazový vítr, ten sice nebývá důvodem odřeknutí akce, ale dovede pořádně potrápit.