Jsou hitem, ale nejsou zcela ideální, a to z mnoha důvodů. Neviditelná rovnátka se sice zdají jako dokonalá, ale není tomu tak. Zpravidla je možné rozlišovat dva základní typy neviditelných rovnátek:
– Invisalign = Jde o sadu zdánlivě neviditelných fólií, které jsou nasazené na zubech pokaždé, co nejsou zuby využívány, což znamená mimo čištění a konzumaci potravin. Jejich výhodou je to, že skoro nejsou vidět, ale nevýhodou je to, že je nutné je sundávat, pokud se chce člověk najíst nebo si vyčistit zuby. Velkou výhodou je absence zámků, které se tedy nemohou uvolnit, a proto je tento typ rovnátek vhodný i pro cestování. Nejsou však vhodné pro korekci rozsáhlejších vad.
– Lingvální = Na první pohled zcela neviditelná, neboť podstata tkví v rovnání ze vnitřní strany zubů. Výhodou je možnost použít i u extrémních vad, pokud tedy nejsou zuby nadmíru obroušené. Na druhou stranu se člověk musí potýkat s odřeným jazykem a zhoršenou mluvou, což však platí jenom do té doby, než si člověk na korekci chrupu zvykne.
A jaký je společný znak těchto korekčních prostředků? Je to cena, která je v obou případech nepříjemné vysoká. Zatímco u typu Invisalign je počáteční cena okolo 80 tisíc korun, u druhého typu to jsou částky přesahující hodnoty 100 tisíc korun. Na druhou stranu, je to to nejlepší, co si můžete v oblasti péče o vady zubů přát.
Myslete na budoucnost a na své potřeby
Jak se tedy rozhodnout, pokud si máte vybrat těmito dvěma typy? V základu si určitě uvědomujete to, že tyto typy jsou vhodné jenom tehdy, pokud vám záleží na vzhledu. V opačném případě se můžete rozhodnout pro levnější korekční pomůcky, které poslouží naprosto stejně. Když však máte prostředky na takto drahé pomůcky, směle do nich zainvestujte, neboť to pohodlí a dobrý pocit za to mnohdy stojí.